YGS Sınav Başvurusu Yapanlar Dikkat!
YGS Sınav Başvurusu Yapanlar Dikkat!

4 Ocak 2017 tarihinde başlayan YGS başvuruları yarın sona eriyor. Sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek.

ÖSYM’den YGS Uyarısı!

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, YGS ile ilgili açıklamalarda bulundu. 4 Ocakta başlayan YGS başvurularının yarın 18 Ocak günü sona ereceğini belirten Demir, adayların sınav ücretini yatırmadıkları durumda başvurularının kabul olmayacağını belirtti. 2016 YGS başvurularında, 62 bin 822 kişi sınav ücretini yatırmadığı için başvuruları kabul edilmedi. İnternetten yapılan başvuru yarın saat 23:59’da bitiyor, ancak sınav ücretini son ödeme tarihi 19 Ocak 2017 olarak belirtildi.

YGS 12 Mart pazar günü yapılacak. ÖSYM Başkanı Ömer Demir, sınavın saat 10:00’da başlayacağını, öğrencilerin saat 09:45’e kadar sınav salonlarına alınacağını ve sonra kapıların kapatılacağını da sözlerine ekledi. Aynı zamanda başvurularınızı  “https://ais.osym.gov.tr” adresinden kontrol etmenizde fayda var. Aday başvuru kayıt bilgileri de sınavın diğer aşamalarında lazım olacağı için ilk etapta atılmamalı, saklanmalıdır.

Kaynak: yenisafak.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here