Saatler Geri Alınacak Mı?
Saatler Geri Alınacak Mı?

Yaz saati uygulamasının devam etmesiyle birlikte kafalar iyice karıştı. Kışın başlarında olduğumuz şu günlerde saatler geri alınacak mı sorusu kafaları karıştırdı.

 

Türkiye’de Saatler Geri Alınacak Mı?

Saatlerin geri alınmasıyla ilgili geçen sene karar verilmişti. Bu sene Resmi Gazete’de kararla ilgili bir yazı yayınlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında;

7 Ekim 2016 tarihinde yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla yürürlüğe konulan sürekli yaz saati uygulamasına bu yıl da devam edilecek, 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Peki şuanda saat kaç? 2016 yılında gün ışığından fazla yararlanmak amacıyla yaz saati uygulamasına geçildi. Bu uygulamadan sonra saatler geri yada ileri alınmadı. Fakat bugün bazı telefonlar, tabletler yada bilgisayarlar kendi kendine saatlerini bir saat geri aldı. Peki saat kaç? Hangi saat doğru?

Resmi Gazete’de yayınlanan veriye göre saatler bu yıl da geri alınmayacak. Yani 28 Ekim gecesi yada 29 Ekim sabahı saatler bir saat geri alınmayacak. 2018 yılında saatlerin geri alınacağı bekleniyor. Evinizdeki duvar saatindeki saat doğrudur. Telefon, tablet yada bilgisayarlarınız saatlerini otomatik olarak bir saat geriye aldıysa onları düzeltebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here