Yarın Okullar Tatil Mi
Yarın Okullar Tatil Mi

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle akıllarda tek bir soru var, yarın okullar tatil mi? Birçok öğrenci ve veli yarın özellikle İstanbul’da okulların tatil edilip edilmeyeceği sorusuna yanıt bekliyordu. Yapılan açıklamalara göre, yarın yani 9 ocak pazartesi günü birçok ilde okullar tatil edildi.

İstanbul’da Yarın Okullar Tatil Mi?

Öğrencilerin ve velilerin merakla beklediği okullar tatil mi sorusunun cevabı İstanbul Valiliğinden geldi. İstanbul valisi Vasip Şahin’in twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, İstanbul’da yarın yani 9 ocak pazartesi günü okullar tatil ilan edildi. İstanbul’da kar ve buzlanmanın yarattığı olumsuz etkiler hala devam ediyor. Birçok ekip tarafından kar küreme ve tuzlama çalışmaları devam ediyor.

Yarın İstanbulda Okullar Tatil Mi
Yarın İstanbulda Okullar Tatil Mi

Hangi İllerde Okullar Tatil İlan Edildi?

İstanbul ile birlikte birçok ilde de eğitime bir gün ara verildi. Kar ve buzlanmanın hayatı olumsuz etkilemesi ile birlikte okullar birçok şehirde yarın tatil edildi.

 • Kocaeli’de Yarın Okullar Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Kocaeli ilindeki anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde okullar tatil ilan edildi. Ayrıca yaygın eğitim kurumlarında da tatil ilan edildi. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personeller ile hamile personeller de yarın izinli sayılacak.
 • Bursa’da Yarın Okullar Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Bursa ilindeki anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde okullar tatil ilan edildi. Ayrıca yaygın eğitim kurumlarında da tatil ilan edildi. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personeller ile hamile personeller de yarın izinli sayılacak.
 • Balıkesir’in Bazı İlçelerinde Okullar Tatil: Balıkesir’in Bandırma ve Erdek ilçeleri başta olmak üzere, Gönen, Manyas, Marmara, Susurluk, Dursunbey, Kepsut, Savaştepe ilçelerinde de okullar yarın tatil ilan edildi. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personeller ile hamile personeller de yarın izinli sayılacak.
 • Yalova’da Okullar Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Yalova ilindeki anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde okullar tatil ilan edildi.
 • Çanakkale’nin Bazı İlçelerinde Yarın Okullar Tatil: Çanakkale’de il merkezi başta olmak üzere, pazartesi günü Biga, Bayramiç, Ezine, Çan, Lapseki, Yenice ve Ayvacık ilçelerinde okullar tatil edildi. Gelibolu’da ise pazartesi ve salı günü okullar tatil ilan edildi. Bunun yanı sıra; Eceabat, Gökçeada ve Bozcaada’da okullar tatil ilan edilmedi, eğitim yarın devam edecek.
 • Kırklareli’de Okullar Pazartesi Günü Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Kırklareli ilindeki anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde okullar tatil ilan edildi. Ayrıca yaygın eğitim kurumlarında da tatil ilan edildi. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personeller ile hamile personeller de yarın izinli sayılacak.
 • Tekirdağ’da Okullar Pazartesi Günü Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Tekirdağ ilindeki anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde okullar tatil ilan edildi. Ayrıca yaygın eğitim kurumlarında da tatil ilan edildi. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personeller ile hamile personeller de yarın izinli sayılacak.
 • Edirne’de Yarın Okullar Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Edirne il genelinde anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde okullar tatil ilan edildi. Ayrıca yaygın eğitim kurumlarında da tatil ilan edildi. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personeller ile hamile personeller de yarın izinli sayılacak.
 • Bolu’da Yarın Okullar Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Bolu il genelinde anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde okullar tatil ilan edildi. Ayrıca yaygın eğitim kurumlarında da tatil ilan edildi. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personeller ile hamile personeller de yarın izinli sayılacak.
 • Sakarya’da Okullar 9 Ocakta Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Sakarya il genelinde anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde okullar tatil ilan edildi. Ayrıca yaygın eğitim kurumlarında da tatil ilan edildi.
 • Akçakoca’da Okullar Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Akçakoca genelinde ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde okullar tatil ilan edildi. Ayrıca yaygın eğitim kurumlarında da tatil ilan edildi.
 • Zonguldak’ta Bazı İlçelerde Okullar Tatil: Açıklamaya göre, Zonguldak il merkezi, ile bağlı beldeler ve köylerde okullar tatil ilan edildi. Bunun yanı sıra Kilimli ve Kozlu ilçelerinde de okullar tatil ilan edildi. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personeller ile hamile personeller de yarın izinli sayılacak.
 • Kastamonu’da Okullar Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Kastamonu genelinde ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde okullar tatil ilan edildi.
 • Tokat’ta Okullar Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Tokat il genelinde ilköğretim ve ortaöğretimde tatil ilan edildi.
 • Nevşehir’de Okullar Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Nevşehir il genelinde ilköğretim ve ortaöğretimde tatil ilan edildi.
 • Yozgat Yenifakılı İlçesinde Okullar Yarın Tatil: Yozgat’ın Yenifakılı ilçesinde aşırı kar yağışı nedeniyle yollar kapandı. Bu nedenle Yenifakılı ilçesi ve köylerinde okullar yarın tatil ilan edildi.
 • Konya’nın Bazı İlçelerinde Okullar Tatil: Yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı devam ediyor. Bu nedenle Konya il merkezi başta olmak üzere, Sarayönü, Altınekin, Akşehir, Tuzlukçu, Kadınhanı, Seydişehir ve Ilgın ilçelerinde de ilköğretim ve ortaöğretim okulları tatil ilan edildi.
 • Samsun’da Okullar Tatil: Yapılan açıklamaya göre, Samsun ilindeki ilköğretim, ortaöğretim okulları tatil ilan edildi. Samsun ile merkezi ile birlikte Çarşamba, Asarcık, Havza, Kavak, Vezirköprü ve İlkadım ilçelerinde de okullar tatil ilan edildi. Aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personeller ile hamile personeller de yarın izinli sayılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here