Haftasonu Çatalca İstanbul Kar Yağışı
Haftasonu Çatalca İstanbul Kar Yağışı

Aralık ayının sonlarında kar yağışı neredeyse tüm yurdu etkisi altına almıştı. Yılbaşına birçok il ve ilçe kar yağışı ile girdi. Yılbaşını izleyen birkaç gün kar yağışı durarak hava sıcaklıkları birkaç derece de olsa artış gösterdi. Fakat bu sıcaklıklara aldanmayın, haftasonu yine kar geliyor!

Trakya’da Ve Tüm Marmara’da Yağış Bekleniyor!

Soğuk hava dalgası özellikle kar yağışı yurdumuza genellikle Balkanlardan ve Trakya bölgesinden giriş yapar. Hava tahminlerine göre Trakya bölgesinde cuma gününden itibaren hava sıcaklıkları hissedilir ölçüde düşecek. Hava sıcaklığındaki düşüş sadece Trakya bölgesinde yaşanmayacak. Trakya bölgesinden tüm Marmara’ya yayılacak. Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Yalova illerinde de sıcaklık düşecek. Sıcaklığın düşmesiyle bazı bölgelerde kar yağışının da etkili olacağı bekleniyor. Cuma günü ve özellikle haftasonu dışarı çıkmak, gezmek isteyenlerin iyi giyinmesi şart!

Çatalca’da Kar Yağışından Etkilenecek!

Balkanlardan gelen soğuk hava ve kar yağışı ile birlikte Çatalca’da da sıcaklıklar düşecek. Sıcaklıkların düşmesi yanı sıra Çatalca’da da yoğun kar yağışı da bekleniyor.

İşte Çatalca’daki 5 Günlük Hava Durumu:

  • 5 Ocak Perşembe: Sıcaklık 11 derece, parçalı bulutlu
  • 6 Ocak Cuma: Sıcaklık 10 derece, yağmur ve kar
  • 7 Ocak Cumartesi: Sıcaklık -4 derece, kar
  • 8 Ocak Pazar: Sıcaklık -4 derece, bulutlu
  • 9 Ocak Pazartesi: Sıcaklık -3 derece, parçalı bulutlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here