Çatalca'da kar kalınlığı 110 cm'yi buldu
Çatalca'da kar kalınlığı 110 cm'yi buldu

Balkanlardan gelen soğuk hava ile birlikte kar yağışı devam ediyor. Cuma günü akşam saatlerinden beri kar birçok bölgede aralıksız yağıyor. Bazı bölgelerde ise tipi şeklinde kar yağışı devam ediyor.

Çatalca’da Kar Kalınlığı 110 Cm Ölçüldü!

Kar yağışının aralıksız devam etmesi ile birlikte birçok çatıda, araba tavanlarında ve mahalle aralarında karlar birikmeye devam ediyor. İstanbul’un birçok bölgesinde kar kalınlıkları ölçüldü. Fakat özellikle Çatalca’nın Subaşı mahallesinde kar kalınlığı diğer bölgelere göre daha yüksek çıktı. Çatalca Subaşı mahallesinde kar kalınlığı 110 cm olarak ölçüldü. Çatalca’ya yakın olan diğer ilçelerde de kar kalınlıkları ölçüldü. Büyükçekmece’de kar kalınlığı 55 cm civarında, Gaziosmanpaşa ve  Beylikdüzü’nde 50 cm, Küçükçekmece’de 25 cm, Başakşehir ve Esenyurt’ta 50 cm civarında kar kalınlıkları ölçüldü.

Kar kalınlıklarının artması ile birlikte birçok yolcu da yollarda kaldı. Özellikle TEM’de araçlarını yol kenarlarında bırakarak giden birçok kişi görüldü. Diğer taraftan ise İstanbul Büyükşehir Belediyesine ve ilçe belediyelerine bağlı birçok ekip kar temizleme, yol tuzlama çalışmaları yaptı. Aynı zamanda birçok kumanya ve yiyecek dağıtıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here