Çatalca Cumhuriyet Meydanı
Çatalca Cumhuriyet Meydanı

Çatalca Belediyesi AK Parti Meclis Grubu, Çatalca Cumhuriyet Meydanı’na Şehit Kurmay Albay Gökhan Peker’in adının verilmesi için Çatalca Belediye Meclisi’ne bir önerge sundu. Çatalca Beldiye Meclisi Haziran ayı toplnatısından görüşülen bu konu sonucundan, Şehit Kurmay Albay Gökhan Peker’in isminin yaşatılması için Çatalca Cumhuriyet Meydanı olarak bilinen meydana isminin verilmesi oy birliği ile kabul edilip İBB başkanlık makamına havale edildi.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara konu ile bir konuşma yaptı. Konuşmasında :

Tabii ki acımız çok büyük. Çok değerli askerlerimizi, komutanlarımızı kaybettik. Ülkemiz her ilinde, her ilçesinde, sokağında şehitlerine sahip çıkmıştır. Onlar vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda ettiler. Bütün ilçemizin de ülkemizin de bir kez daha başı sağolsun. Şehidimizin geride kalan iki evladına, eşine, kardeşlerine, annesine bütün yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum. Acıları hepimizin acısıdır.
ifadelerine yer verdi.
Açıklamasının sonunda meydanların Büyükşehir Belediyesi uhdesinde olduğunu hatırlatan Cem Kara, gerekli yazışmaların İBB başkanlık makamına iletileceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here