Cam filmi nasıl sökülür
Cam filmi nasıl sökülür

Cam filmleri araç sahiplerinin sevdiği aksesuarlar arasında yer alıyor. Geçen sene 26 Ekim’de yayınlanan kararla cam filmlerinin araçlarda kullanımı serbest bırakılmıştı. Ancak Resmi Gazete’de açıklanan yeni kararla cam filmininin binek otomobillerde kullanımı yasaklandı. Sadece r43 yani fabrika çıkışlı karartılmış camlara izin verildi. Sonuç olarak araç sahiplerinin merak ettiği konu şu oldu : Peki araçlardaki cam filmi nasıl sökülür?

Cam filmi nasıl sökülür?

Binlerce araç sahibi cam filmlerinin yasaklanmasından müzdarip oldu. Şimdilerde ise araçlarına zarar vermeden cam filmlerini sökmeyi, söktürmeyi düşünüyor. İşte sizlere arabalardaki cam filminin söküm yöntemleri :

  • İlk olarak bir falçata yardımıyla ile aracın camının köşesinden bir çizik atılır ve yavaş yavaş çerek çıkarılmaya çalışılır. Eğer çok yapışık bir durumdaysa ve zorlanıyorsa bu yöntemi denemeyiniz. Çünkü aracınızın camında film izleri silik bir şekilde kalacaktır.
  • Zorlanan cam filmini çıkarmanın basit bir yolu ise onu ısıtarak çıkarmaktır. Bir fön makinesi ile önce filmi ısıtın. Yumuşak bir kıvama geldiğinde cam filmini yavaş yavaş çekerek çıkartın.

Arka Camlarda Cam Filmi Nasıl Çıkarılır?

Arka camlarda rezistans olması sebebiyle daha dikkatli davranılmalı ve zarar verilmesinden sakınılmalıdır.

  1. İlk olarak dikkatli bir şekilde rezinstans uçlarını takip edin.Güzelce arka camı silin.
  2. Daha sonra koyu renkli bir poşet yardımıyla arka camı dıştan komple kaplayınız.
  3. İçeriden camın altına poşeti seriniz.
  4. Sprey şişe (camsil şişesi) içine 1/3 oranında amonyak içeren su ile karıştırınız.
  5. Cam filmine yaptığınız karışımı sıkınız.
  6. İçerdeki poşeti cam filminin üstüne yapıştırınız.
  7. Aracı 2-3 saat güneşte kalacak şekilde güneş altında bekletiniz.
  8. İyice ısınan ve yumuşan film bu şekilde rahatça çıkacaktır.

En Etkili Cam Filmi Çıkartma Yöntemi

En etkili cam filmi çıkartma yöntemi ise buhar kullanarak cam filmi çıkartmak olarak bilinir. Filmi ucundan hafif kaldırın. Daha sonra da film il cam arasına buhar sıkarak yavaşça kaldırın. Tabii ki bu yöntemi kullanırken rezistans olan camlara dikkat edin.

Cam Filmi Çıkardıktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Cam filmini çıkarttınız peki şimdi ne yapacaksınız? Çözüm basit. Camda filmden kalan küçük parçaları yok etmek için sabunlu su ile silin. Eğer sabunlu sus uygulanmasından sonra halen parçalar kaldıysa kredi kartı gibi cama zarar vermeyecek materyallerle kazıyarak arabadan cam filimini sökebilirsiniz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here