İstanbul’un düzenli yapılaşma ve marka projeleriyle ön plana çıkan ilçesi Beylikdüzü ev sahibi olmak isteyenlerin yeni adresi oldu. Farklı gelir gruplarına hitap eden markalı konut projelerinin hızla artması da Beylikdüzü’ne ilgiyi taze tutuyor.

Konut sahibi olmayı planlayanlar için önemli bir öncelik konusu olan “ulaşım kolaylığı” özelliği Beylikdüzü için de geçerli. Beylikdüzü, şehir merkezindeki ilçelerden biri olmasa dahi, sunduğu ulaşım olanaklarıyla da dikkat çekiyor. Beylikdüzü havalimanına sadece 21 km uzaklıkta, İstanbul’un hemen hemen her yerinden toplu ulaşım araçları alternatiflerine sahip.

Beylikdüzü konut fiyatları

Satılık konut fiyatlarının son beş yılda yüzde 98 artış kaydettiği Beylikdüzü’nde ortalama 100 metrekareye sahip bir daire için satılık ve kiralık fiyat aralıkları, Eylül 2017’de Zingat.com Bölge Raporu verilerinde şu şekilde özetleniyor:

Beylikdüzü’nde ortalama satılık daire fiyatı 232 bin 547 TL. Ayrıca ortalama 100 metrekarelik bir dairenin minimum satış fiyatı 174 bin 410 TL, maksimum satış fiyatı ise 290 bin 684 TL olarak belirtiliyor.
Beylikdüzü ilçesinde ortalama kiralık daire fiyatı 1.073 TL. Ayrıca ortalama 100 metrekarelik bir dairenin minimum kira fiyatı 805 TL, maksimum kira fiyatı ise 1.341 TL olarak belirtiliyor.
Beylikdüzü’nde konutların amortisman süresi ise 18 yıl. Bir başka deyişle, bölgede satın alınan bir konutun kiraya verilmesi durumunda yatırımın geri dönüş süresi 18 yılı buluyor. Amortisman süresi İstanbul şehir genelinde ise 20 yıl.
Son beş yılda konut metrekare fiyatlarındaki yükseliş incelendiğinde de Beylikdüzü kârlı bir gayrimenkul yatırım bölgesi olarak kendini gösteriyor. Beylikdüzü’nde Eylül 2012-Eylül 2017 tarihleri arasını kapsayan son beş yılda konut fiyatlarının artış oranı yüzde 98’e ulaşmış durumda.

İstanbul’un en çok satılık daire aranan ilçesi

Beylikdüzü; İstanbul’un önde gelen semtlerinden biri oldu. Zingat.com’un raporuna göre; İstanbul’da 2017 yılının ilk üç ayında en çok satılık daire aranan ilçe Beylikdüzü oldu. Diğer bir söylemle ev sahibi olmak isteyenler en çok Beylikdüzü’nü tercih etti ve Beylikdüzü son zamanlarda İstanbul’da ev sahibi olmak isteyenlerin gözde ilçelerinden birine dönüştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here