İstanbul’da girdikleri iş yeri ve evlerde bulunan kasaları açarak hırsızlık yaptıkları iddia edilen Gürcistan uyruklu 4 şüpheli polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda kapı alarmlarını dışarıdan etkisiz hale getiren bir cihaz ele geçirildi. Şüphelilerin bu cihaz kullanarak alarmları etkisiz hale getirdikleri, anahtar kopyaladıkları ve kasaları birkaç dakika içinde açabildikleri öğrenildi.

Adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklanarak ceza evine gönderildi.

YAKALAYAN POLİSLER BİLE ŞAŞIRDI

Polis 4 kişinin kaldığı evde yaptığı aramalarda hırsızlık sırasında kullanıldığı öğrenilen çok sayıda malzeme ele geçirdi. Ele geçen malzemeler arasında kapı alarmlarını dışarıdan etkisiz hale getiren bir cihazın da bulunduğu öğrenildi.

Deneyimli dedektifleri şaşırtan malzemeler arasında anahtar kopyalamakta kullanılan alüminyumlu kağıtlar, kasa kilitlerini bir kaç dakika içinde açabilen özel aparatlar da bulunuyor.

Alarmları etkisiz hale getiren hırsızlar yakalandı 10 Haziran 2018

TOPLAMDA 9 HIRSIZLIKLARI TESPİT EDİLDİ

Hırsızlık Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelilerin parmak izi kayıtlarından Kadıköy, Beşiktaş, Bahçelievler, Zeytinburnu, Sarıyer ve Üsküdar semtlerinde 9 işyeri ve evden hırsızlık yaptıkları tespit edildi. Şüphelilerin 250 bin liralık hırsızlık yaptığı belirtildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edilirken çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak ceza evine gönderildiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here