Akom WhatsApp Hattı
Akom WhatsApp Hattı

Hava tahminlerine bakıldığında, cuma günü Balkanlardan soğuk havanın geleceği belirtilmişti. Balkanlardan gelen soğuk havanın etkisiyle özellikle Marmara bölgesinde cuma günü sabah saatlerinden itibaren yağmur ve rüzgar görülüyor. Cuma günü akşam saatlerinde ise yağışın kar şekline dönmesi bekleniyor. Kar yağışının etkisini arttırmasıyla birlikte bazı bölgelerde yol kapanması, ulaşım zorlukları görülebilir. İşte yolların kapanması, vatandaşların yolda kalması ve ulaşım güçlükleri yaşanmasına karşı AKOM (Afet Koordinasyon Merkezi) whatsapp ihbar hattı kurdu. Kış şartlarında yaşanan bazı ulaşım güçlüklerine yada çeşitli durumlara karşı vatandaşlar 153 Beyaz Masa ile iletişime geçiyorlardı. Artık 153 numarasının yanı sıra yeni kurulan whatsapp ihbar hattı ile de yardım talebinde bulunabilecekler.

Olumsuz kış şartlarında yardım istenebilecek AKOM whatsapp ihbar hattı 0552 153 0034 numarası olarak belirlendi. Vatandaşlar bu numaraya ulaşarak kış şartları süresince İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) ekiplerine metrobüs yolları, caddeler, sokaklar yada meydanlardaki olumsuz durumları bildirebilecekler.

Çatalca’da Kar Yoğunluğu Bekleniyor!

Balkanlardan gelen soğuk hava nedeniyle Marmara bölgesi özellikle İstanbul’da yoğun kar yağışı bekleniyor. Bunun sonucunda Çatalca Binkılıç civarında yağan karın 40 cm civarına ulaşması bekleniyor. Ayrıca TEM çevresindeki ilçelerde 10-30 cm kar kalınlığı, E-5 civarındaki ilçelerde ise 5-10 cm kar kalınlığı bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here