Çatalca Akalan Okul Açılışı
Çatalca Akalan Okul Açılışı

Çatalca’nın Akalan Mahallesi’ne Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından 46 gün gibi kısa bir sürede yaptırılan Akalan Atatürk İlk ve Ortaokulu’nun açılışı İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta’nın katılımıyla gerçekleşti.

Atatürk İlk Ve Ortaokulu Törenle Açıldı!

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün iş birliği ile yapılan Akalan Atatürk İlk ve Ortaokulu düzenlenen resmi törenle açıldı.

Eğitim ve kültür alanındaki hizmetlerine ve kalıcı eserlerine bir yenisini daha ekleyen Belediye Başkanları Akgün ve Kara, ihtiyacı karşılamaya yetmeyen 1952 yılı yapımı 4 derslik ve bir anaokulundan oluşan Akalan İlkokulu’nun yerine 20 derslikten oluşan ve ortaokulunda eklendiği aynı zamanda kütüphane ve bilgisayar odası gibi öğrencilerin vakit geçirebileceği sosyal ve kültürel donanımlara sahip yeni bir okul yaparak eğitime ve çocuklara verdikleri değeri bir kez daha gözler önüne serdi. 6 Temmuz 2017’de inşaatına başlanan ve başkanlar tarafından her aşaması takip edilen okul, 2017-2018 eğitim ve öğretim dönemine yetiştirilerek 46 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Akalan Okul Sınıf
Akalan Okul Sınıf

Okul Resmi Törenle Açıldı!

Akalan Atatürk İlk ve Ortaokulun resmi açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Akalan Atatürk İlk ve Ortaokulu’nun açılışı; İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, Silivri Kaymakamı Ali Partal, Çatalca Garnizon Komutanı Abdulvahap Bozkurt, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve eşi Nurhan Kara, Çatalca İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Kadir Duvan, Büyükçekmece Subay Orduevi Müdürü Albay Caner Demirkol yanı sıra İBB Meclis Üyeleri, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hatice Özdemir, Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saçak, Çatalca Muharip Gaziler Derneği Başkanı İsmail Atak ve Dernek Üyeleri, Çatalca ve Büyükçekmece Mahalle Muhtarları, Büyükçekmece ve Çatalca Siyasi Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, STK Temsilcileri, Çatalca ve Büyükçekmece Belediye Meclis Üyeleri, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti.

Çatalca Akalan Atatürk İlkokulu Müdürü Murat Demir yaptığı konuşmada konuklara hoş geldiniz diyerek, “Bu güzel eserin yapımında emeği geçen İstanbul Valiliği’ne, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’ya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, müteahhidimiz Erdal Gül’e ve Akalan Mahalle Muhtarımız Halil Akgeyik’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum “ ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here