29 Ekim’de açılışı gerçekleşecek olan 3. Havalimanı, bölgede konut fiyatlarını artırmaya devam ediyor. En büyük fiyat artışı ise Çatalca’da.İstanbul Yeni Havalimanı, çevre ilçelerdeki konutların metrekare fiyatlarını da artırdı. Ayda ortalama 43 milyon kullanıcıya hizmet veren sahibinden.com, Çatalca, Arnavutköy ve Eyüp’teki konutların metrekare fiyatlarındaki 4 yıllık değişimi açıkladı.

ÇATALCA BİRİNCİ OLDU

Haziran verilerine göre, satılık konutların metrekare fiyatlarında son 4 yılda en büyük değişimin görüldüğü ilçe, yüzde 42,2 artışla Çatalca oldu. Çatalca’da satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 2.630 TL oldu. Kiralık konutların metrekare fiyatları da yüzde 68,6 arttı.

ARNAVUTKÖY’DE KONUT FİYATLARI 4 YILDA YÜZDE 43 YÜKSELDİ

Arnavutköy’de de satılık konutların metrekare fiyatları ise son 4 yılda yüzde 43 oranında artış gösterdi ve ortalama 2.339 TL seviyesine yükseldi.

METREKARESİ 4 BİNİ AŞTI

3. Havalimanı’na yakın bir diğer ilçe olan Eyüp’te ise satılık konutlarda metrekare fiyatları son 4 yıl itibarıyla yüzde 11,2 oranında artarak ortalama 4.038 TL’ye ulaştı. Kiralık konutların metrekare fiyatları ise ortalama yüzde 20,4 artışla 18 TL olarak belirlendi.

ÇATALCA’YA TALEP ARTIYOR

Gerek doğası gerekse de İstanbul’un yoğunluğundan uzakta kalan Çatalca’ya ise talep her geçen gün artıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here